گچ آلفا

گچ آلفا (alpha plaster) از مقاومت و استحکام بالایی نسبت به گچ بتا برخوردار است و به روش تر و در فشار بالا و بصورت اتوکلاو تولید می شود. به عبارتی این پودر گچ در مخازنی با فشار و دمای بالا به همراه بخار آب قرار میگیرند که اصطلاحا به آن اتوکلاو گفته می شود. همین شرایط باعث می شود تا پودر گچ در محیط همگن و مناسبی کلسینه و پخته شود و آب گیری مناسب تری انجام گردد.

مجتمع گچ صفوی زاده به عنوان بزرگترین تولید کننده گچ آلفا در جهان شناخته می شود و مخترع گچ آلفا نیز است. این محصول در دو نمونه توسط مجتمع گچ صفوی زاده تولید می شود که مشخصات فنی هر دو مدل را می توانید مشاهده کنید.


مشخصات فنی گچ آلفا مجتمع گچ صفوی زاده

نمونه اول:

نسبت آب به گچ : 25 درصد

جرم حجمی : 2.15 گرم بر سانتی متر مکعب

مقاومت فشاری: 60 مگاپاسکال

مقاومت خمشی: 12.7 مگاپاسکال

درصد جذب آب حجمی 3 درصد

روانی: 16 سانتی متر

گیرش اولیه: 4 دقیقه

گیرش ثانویه: 7 دقیقه

گیرش نهایی: 20 دقیقه

نمونه دوم:

نسبت آب به گچ : 30 درصد

جرم حجمی : 2 گرم بر سانتی متر مکعب

مقاومت فشاری: 58 مگاپاسکال

مقاومت خمشی: 10 مگاپاسکال

درصد جذب آب حجمی 4.5 درصد

روانی: 18 سانتی متر

گیرش اولیه: 9 دقیقه

گیرش ثانویه: 20 دقیقه

گیرش نهایی: 35 دقیقه


گچ آلفا مناسب ساخت انواع اشیاء مصنوعی گچی

با توجه به خاصیت شکل پذیری رزین پلی استر براحتی میتوان از آن در بخش های مختلف صنعتی و خانگی (از قبیل مجسمه سازی، پزشکی، دندانپزشکی، جواهرسازی، دکوراسیون، ساختمان سازی و…) استفاده کرد.از آنجاییکه استفاده از رزین پلی استر با ترکیبات شیمیایی همراه میباشد، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری برای کارگران در هنگام ساخت آن به همراه داشته باشد. این ماده بوی بسیار زننده ای دارد و اگر روزانه بیش از ۵ کیلوگرم از آن استفاده شود، آسیب های جدی برای فرد به همراه خواهد داشت.از اینرو با تلاش محققین و پژوهشگران، “مجتمع گچ صفوی زاده” توانسته پودری مشابه رزین پلی استر با قابلیت های فراوان و بدون عوارض جانبی تولید کند. این پودر که “گچ آلفا” نامیده میشود جایگزین مناسبی برای رزین پلی استر مضر است.


نحوه سفارش

از طریق شماره تماس 02536646220 می توانید مستقیما با کارشناسان فروش در کارخانه تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می توانید از طریق صفحه اینستاگرام و حساب کاربری ، @safavizadeplastercomplex با ما در ارتباط باشید.

Safavizadeh Plaster Complex


Safavizadeh Plaster Complex is the biggest producer of Alpha plaster in the world by capacity of 100 000 tons per year and, in accordance with ISO 14001-18001-9001 and Iran national standard ISIR17773133978.

download catalogue


opens SAT to FRI

From 8 to 16

@safaviplastercomplex

009825 – 36646220 

export@sgpsm.com

Copyright 2019 - Safavizadeh Plaster Complex

Design by Branex